Kategorie

Reklama

LeaseLink

 

Kupuj na raty

Nowość

PILARKA SPALINOWA STIHL MS162 1.6KM 4.5kg + Olej HP STIHL 100ml

Kod produktu: 11482000002
925,97 PLN /szt
NETTO 752,82 PLN

Termin wysyłki: ok. 3 dni

Opis

Pilarka spalinowa Stihl MS 162 to jeden z najpopularniejszych modeli dla użytkowników indywidualnych, którzy cenią niezawodność i łatwość obsługi. MS 162 jest urządzeniem o niewielkiej mocy 1,6 KM (30,1 cm3), które nadaje się do przygotowania drewna opałowego drobnowymiarowego, prac przydomowych oraz prac pielęgnacyjnych w ogrodziePilarka MS 162 została wyposażona w wiele praktycznych rozwiązań, które ułatwiają pracę. Urządzenie posiada przezroczyste zbiorniki na olej oraz paliwo, co umożliwia prostą kontrolę zawartości zbiorników. Wielofunkcyjny przełącznik jest obsługiwany jedną ręką, dzięki czemu wszystkie najważniejsze funkcje są natychmiast dostępne. Gaszenie urządzenia odbywa się poprzez przesunięcie przełącznika na pozycję 0. Po zgaszeniu przełącznik natychmiast wraca do pozycji pracy, co znacząco ułatwia pracę i zapobiega przypadkowym próbom uruchomienia urządzenia bez zapłonu. Pilarka Stihl MS 162 jest wyposażona w startową prowadnicę Stihl LIGHT o długości 35 cm o podziałce 3/8''PMM, która świetnie sprawdzi się podczas standardowych prac domowych i ogrodowych. Boczny napinacz piły łańcuchowej jest prosty w obsłudze, niezawodny i ułatwia napinanie luźnego łańcucha. Obudowa pilarki Stihl MS 162 została dostosowana do montażu Stihl Smart Connector (wyposażenie dodatkowe), który umożliwia kontrolę czasu pracy i lokalizacji maszyny przez aplikację na telefon.

Cechy szczególne pilarki spalinowej Stihl MS 162:

 

Silnik STIHL 2-MIX
Podczas procesu przepłukiwania warstwa powietrza nie zawierająca paliwa zostaje umieszczona pomiędzy wydalanymi spalinami a świeżą porcją mieszanki w skrzyni korbowej silnika. Efekt: obniżenie strat paliwa podczas procesu przepłukiwania, ochrona zdrowia operatora i środowiska naturalnego oraz do 20% mniejsze zużycie paliwa w porównaniu do dwusuwowych modeli o tej samej mocy technologii 2-MIX.

Czterokanałowa technika STIHL
W czterech kanałach przelotowych następuje zawirowanie mieszanki paliwowo-powietrznej przed zapłonem. Zapewnia to lepsze spalanie paliwa i znacznie podnosi sprawność silnika. Skutek: mniejsze zużycie paliwa i wysoki moment obrotowy w szerokim przedziale obrotów.

Przezroczysty zbiornik oleju i paliwa
Pełna kontrola napełnienia zbiorników. Dzięki transparentnemu zbiornikowi macie Państwo pełen podgląd na stan poziomu oleju i paliwa. Płyny można szybko i wygodnie uzupełnionić.

System antywibracyjny
Mocne wibracje przenoszone przez uchwyty urządzeń mechanicznych mogą prowadzić do choroby wibracyjnej. Z tego powodu STIHL stworzył system antywibracyjny. W urządzeniach mechanicznych wyposażonych w system AV strefy uchwytów znacznie redukują liczbę drgań wytwarzanych przez silnik spalinowy i pracujące narzędzie.

Wielofunkcyjny przełącznik
Obsługa wszystkich ważnych funkcji pilarki, takich jak rozruch na ciepło i na zimno, praca i wyłączanie odbywa się za pomocą jednej dźwigni. Rozwiązanie to zapewnia wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo obsługi, ponieważ prawa ręka przez cały czas spoczywa na uchwycie.

Kompensator
Umieszczony w gaźniku kompensator STIHL sprawia, że pomimo wzrostu zanieczyszczenia filtra powietrza moc silnika, zawartość substancji szkodliwych w spalinach oraz zużycie paliwa przez dłuższy czas pozostają stałe. Wyczyszczenie filtra staje się konieczne dopiero wtedy, gdy moc silnika wyraźnie spadnie. W ten sposób możliwa jest dłuższa praca bez konieczności przeprowadzania czynności serwisowych.

Boczny napinacz piły łańcuchowej
Śruba napinacza obracana jest specjalnym pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły łańcuchowej. Umożliwia to uniknięcie kontaktu dłoni z ostrą piłą łańcuchową i ostrymi zębami zderzaka oporowego.

STIHL Ematic-System
System STIHL Ematic składa się z prowadnicy Ematic, piły łańcuchowej Oilomatic oraz pompy olejowej z regulacją wydajności wzgl. redukcją ilości tłoczonego oleju. Specjalna konstrukcja prowadnicy i piły łańcuchowej sprawia, że każda kropla oleju dociera dokładnie w te miejsca piły łańcuchowej, gdzie jest najbardziej potrzebna. Umożliwia to redukcję zużycia oleju smarującego piłę łańcuchową do 50%.

 

Pojemność skokowa (cm3) 30,1
Moc max. przy 10 000 obr./min (kW/KM) 1,2/1,6
Max. moment przy 7000 obr./min (Nm)  
Ciężar (kg) 4,5
Stosunek ciężaru do mocy (kg/kW) 3,8
Poziom ciśnienia akustycznego (dB(A)) 100
Poziom mocy akustycznej (dB(A)) 113
Wartość drgań uchwyt przedni / tylny (m/s2) 3,2 / 3,0

Piła łańcuchowa STIHL Oilomatic

Podziałka / Typ

3/8'' PMM3

Prowadnica Rollomatic E (długość prowadnicy, cm) 35
Pojemność zbiornika paliwa (cm3) 396
Prowadnica o lekkiej konstrukcji wyposażenie dodatkowe
Pompa olejowa o regulowanej wydajności -
Boczny napinacz piły łańcuchowej tak
Błyskawiczny napinacz piły łańcuchowej STIHL (B) -
Ręczna pompa paliwowa -
Zawór dekompresyjny -
System STIHL ElastoStart wyposażenie dodatkowe
System STIHL ErgoStart (E) -
Kompensator tak
System filtrów powietrza o długiej żywotności -
Praktyczne korki zbiorników -
Filtr HD2 -
Inteligentny system sterowania silnikiem -
Silnik Stihl 2-MIX / 4-MIX 2-MIX